Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme
STRAATSBURG - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
Als mensen leuzen scanderen die volgens Ruissen oproepen tot vernietiging van de staat Israël, "dan verdwijn je achter de tralies", zei Ruissen. Ook mensen die de Hamas-aanval van 7 oktober 2023 bagatelliseren moeten wat hem betreft celstraf krijgen.
Haatmisdrijven moeten worden bestraft, zei Reinier van Lanschot (Volt) in het debat. Hij vindt daarnaast dat via het onderwijs moet worden geïnvesteerd in preventie. "Antisemitisme is een gif dat weer de kop opsteekt."
Moed
Een aantal Europarlementariërs riep op tot meer veiligheidsmaatregelen voor de Joden en Joodse instellingen zoals synagogen en scholen.
Daar moet zeker naar worden gekeken, vindt ook Jeroen Lenaers (CDA), maar "de oplossing ligt niet alleen bij meer beveiliging of hogere muren". Er is volgens hem moed nodig.
Londen
"Moed van de hele samenleving om pal naast de Joodse gemeenschap te staan en voor haar op te komen. Het is aan ons om ervoor te zorgen dat het verleden zich nooit meer herhaalt. Nooit meer is geen slogan. Dat is een opdracht. En die opdracht ligt vandaag bij ons", zei de CDA'er.
Actie en daadkracht zijn nodig, zei Malik Azmani (VVD) zonder met voorstellen te komen.
Vrijwel alle politieke groeperingen in het Europees Parlement spraken in het debat hun afschuw uit over de recente aanslagen op Joodse instellingen en Joden, zoals in Rotterdam, Amsterdam, Luik en woensdag in Londen. De radicaal-rechtse ESN, waar de AfD deel van uitmaakt, ontbrak.
21:14
Burgemeester Arends legt krans in Monster
20:39
SGP bang voor ’ongepaste zaken’ in Flodder-musical: makers beloven...
15:14
Overdracht van tegeltableau; cadeau uit 1929 komt thuis
01-05
Verkenning mislukt in Sliedrecht en een geïrriteerde SGP in Ermelo
01-05
Bonje onder verkenners; Verhoeve maakt verwijten aan Guernaoui
01-05
Ter Tafel - Geen coalitievorming voor GemeenteBelangen Woudenberg...
30-04
`SGP-ChristenUnie weigert coalitie samen met Slydregt.NU en PRO Sliedrecht`
30-04Europees Parlement blijft in Straatsburg ondanks energiecrisis
30-04
GBW: zondagsopenstelling gaat om vrijheid van ondernemen
29-04
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme
29-04
Hoop groeit op snellere aanpak van probleemwolven
28-04
Thomas van Groningen: ’Hoop dat mijn vriendin en zoontje niet kijken!’
28-04
Thomas van Groningen: ´Hoop dat mijn vriendin en zoontje niet kijken!´
28-04
SGP’er Verhoeve spreekt zich uit voor vrouwen: ´Grondwet geldt...



