Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker
DEN HAAG - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
In het coalitieakkoord is afgesproken dat het maximumdagloon waarop uitkeringen als de WW en WIA zijn gebaseerd, met een vijfde wordt verlaagd. Dat die bezuiniging ook het zwangerschapsverlof raakt, was de onderhandelende partijen niet duidelijk toen ze de afspraak maakten, zegt Paternotte. "Dit moet gewoon anders."
Bontenbal baalt ook dat deze "technische" maatregel die de partijen aan de formatietafel hebben bedacht, in de praktijk dit bijeffect heeft. Maar hij wijst erop dat het aanpassen van de coalitieplannen op dit punt wel geld kost. Daarom houdt hij een slag om de arm.
Kosten
Hoeveel deze door D66 gewenste vertimmering van het coalitieakkoord naar schatting gaat kosten, wil een woordvoerder van de partij desgevraagd niet zeggen. Het gaat volgens hem om "een klein deel" van het bedrag van ruim 800 miljoen euro dat de coalitie met de verlaging van het maximumdagloon structureel wil bezuinigen. D66 zegt nog niet waar de aanpassing van moet worden betaald.
D66-minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zei vrijdag na de ministerraad ook al dat hij de zorgen begrijpt die leven over deze bijwerking van de coalitieplannen. "Dat is zo'n maatregel waar we nog rustig naar gaan kijken", beloofde de bewindsman. Het kabinet heeft geen meerderheid in de Tweede Kamer en moet altijd onderhandelen met andere partijen over steun voor zijn plannen.
27-04
Maassen (D66) gaat de sigarettenpeuken te lijf
27-04
Deze week in Helmond: wordt het D66 of Forum en een Helmonds merk...
27-04
Thomas van Groningen en Pieter Cobelens in discussie over D66-woonminister:...
27-04
Stilte op de Varkensmarkt: D66 stelt vragen over afname livemuziek...
27-04
Na negen jaar verstommen de gitaren: D66 stelt vragen over afname...
26-04
Slimme beeldregie bracht Rob Jetten aan de macht. Nu ervaart hij de keerzijde
26-04
"Dat is hartstikke fout" [video]
26-04
Minister Van Weel waarschuwt voor buitenlandse inmenging: ‘Ze brengen...
26-04
Boris Dittrich had het in stilte moeten doen [video]
26-04
PEILINGS. DNA komt binnen op 3 zetels, JA21 GROTER dan VVD en CDA
26-04
Partijen reageren wisselend op advies verkenner Oegstgeest
26-04
Jan Paternotte: ´Forum voor Democratie brengt Kremlin-agenda de Kamer...
26-04
Bassiehof – De volgende act in het asielcircus gaat tussen D66 en VVD
26-04
Stientje van Veldhoven (D66) komt van een koude kermis thuis
26-04
OudâKamerlid Boulakjar krijgt nog kippenvel als hij aan zijn...
26-04
D66 staat aan de top van het bestel, maar hachelijk blijft het
25-04
Cabaretier Marcel Verreck: ´Alweer geen lintje´ [video]
25-04
Voetgangersvereniging Nederland heeft Rijswijkse vestiging
25-04
Justitieminister David van Weel bij Rick Nieman in ´WNL Op Zondag´
25-04
Verkenner adviseert samenwerking D66, PrO, CDA in Oegstgeest



