Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis
DEN HAAG - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
Ook gaf Veilig Thuis vaker adviezen aan slachtoffers, omstanders en professionals dan een jaar eerder. In 2025 werd 179.000 keer advies gegeven bij een vermoeden van huiselijk geweld of kindermishandeling. Een jaar eerder gebeurde dat 154.000 keer.
Veilig Thuis is het landelijke advies- en meldpunt voor huiselijk geweld en kindermishandeling. Slachtoffers, omstanders en professionals kunnen contact opnemen met Veilig Thuis als zij huiselijk geweld vermoeden. Vervolgens kan het meldpunt advies geven over de situatie. Wanneer die te complex is, kan een melding gedaan worden. Dan schakelt Veilig Thuis een lokale hulpverlener in die professionele hulp kan bieden, of gaat de organisatie zelf in gesprek.
Directe omgeving
Bijna alle meldingen kwamen van professionals. Hiervan komt ruim twee derde van de politie. Zo'n 7 procent komt uit de gezondheidszorg en 5 procent uit het onderwijs. Mensen uit de directe omgeving, bijvoorbeeld familie, vrienden of buren, maakten 8 procent van de meldingen.
Ongeveer de helft van alle meldingen en adviezen bij Veilig Thuis van vorig jaar gaat over vermoedens van kindermishandeling. Ruim een op de drie meldingen gaat over mogelijk geweld door partners of exen.
31-12
Schoof onder de indruk van de werkzaamheden van de brandweer Binnenlands nieuws
31-12
Voertuigbranden in Haaglanden Oud en Nieuw 2025/2026 Haaglanden
11:28
VVD in toekomstvisie Zuid-Holland: Inkrimpen kassengebied Westland
11:28
"Ridder laat waarde van Nederlandse export zien"
11:28
"Een goed voorbeeld van maatschappelijk verantwoord ondernemen in tijden...
11:28
Medewerker overleden na overval op goudwisselkantoor in Beverwijk
11:15ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte
11:15Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen
11:15Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd
11:11
Betonvereniging organiseert symposium Omdenken
11:06
EU moet Amerikaanse techbro`s juist omarmen
11:04
Vier clubs kunnen al degraderen en kraker op zondag: dit zijn alle...
11:04
Met het project `Nu ontmoet vroeger` moeten Westlandse creatieve tradities...
11:03
Meerdere auto`s botsen op elkaar en belanden in water in Kwintsheul
11:00
Filipijnse ex-president Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen...
10:58
Don Bosco staat open voor kinderen die alleen zijn
10:48
[VIDEO] Leerlingen adopteren oorlogsmonument en herdenken samen met burgemeester
10:48
Rollatorrace bij RKDEO opnieuw succes in Nootdorp
10:43
Bestuurder overleden nadat auto door botsing te water was geraakt...
10:41
Vrouw overleden na zwaar ongeval; twee voertuigen raken te water Heulweg...
10:38
Twee auto`s botsen op elkaar en belanden in water in Kwintsheul



