Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis
DEN HAAG - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
Ook gaf Veilig Thuis vaker adviezen aan slachtoffers, omstanders en professionals dan een jaar eerder. In 2025 werd 179.000 keer advies gegeven bij een vermoeden van huiselijk geweld of kindermishandeling. Een jaar eerder gebeurde dat 154.000 keer.
Veilig Thuis is het landelijke advies- en meldpunt voor huiselijk geweld en kindermishandeling. Slachtoffers, omstanders en professionals kunnen contact opnemen met Veilig Thuis als zij huiselijk geweld vermoeden. Vervolgens kan het meldpunt advies geven over de situatie. Wanneer die te complex is, kan een melding gedaan worden. Dan schakelt Veilig Thuis een lokale hulpverlener in die professionele hulp kan bieden, of gaat de organisatie zelf in gesprek.
Directe omgeving
Bijna alle meldingen kwamen van professionals. Hiervan komt ruim twee derde van de politie. Zo'n 7 procent komt uit de gezondheidszorg en 5 procent uit het onderwijs. Mensen uit de directe omgeving, bijvoorbeeld familie, vrienden of buren, maakten 8 procent van de meldingen.
Ongeveer de helft van alle meldingen en adviezen bij Veilig Thuis van vorig jaar gaat over vermoedens van kindermishandeling. Ruim een op de drie meldingen gaat over mogelijk geweld door partners of exen.
31-12
Schoof onder de indruk van de werkzaamheden van de brandweer Binnenlands nieuws
31-12
Voertuigbranden in Haaglanden Oud en Nieuw 2025/2026 Haaglanden
09:41
Raad voor de rechtspraak: zorgen over zorgvuldigheid wetgeving
09:04
Kleine Diederik verkoopt tegenwoordig lauw opgewarmde Zweedse balletjes,...
08:32
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar
08:10
May the 4th be with you! In deze legowinkels bouw je gratis een Star...
08:04
Burgemeester had demonstratie tegen kangoeroeleer niet mogen beperken,...
08:04
Rijk weigert rekening jacht op rivierkreeften te betalen: `Delfland...
07:55
Vrijdag onthulling nieuw verzetsmonument bij Haagse Markt
07:31
Nieuwe Bibliotheek Mariahoeve aan het Zwedenburg officieel geopend
07:31
Drummer Cesar Zuiderwijk met College Tour langs Nederlandse theaters
07:31
1 miljoen euro voor lokale en regionale journalistiek in Zuid-Holland
07:04
Inzamelingsactie gestart voor bronzen vlinder ter ere van Jade Kops:...
06:34
Ex-partner terroriseerde Haagse schoonfamilie met woningaanslagen,...
06:29
Vlietland: ontwikkelaar kan verder bouwen
06:16
OM eist 30 jaar cel tegen Syrische martelaar uit Druten
04:52
Nachtelijke brand in hotel Naaldwijk snel geblust door brandweer
04:10
Kermis geeft raddraaiers zelf een boete van 350 euro, maar mag dat wel?
03:52
Tank-gekte in ’s-Gravenzande: Files tot aan het sportpark voor de goedkoopste...
02:33
Westlands voetbalnieuws van donderdag 23 april 2026
02:23
Motorrijder gewond na aanrijding met busje Loosduinsekade Den Haag
02:23
Smeulende kooltjes van waterpijp veroorzaken nachtelijke brand Carlton...



