Zangeres Lenny Kuhr genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs
DEN HAAG - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.
Lenny Kuhr is genomineerd omdat ze "als Joodse vrouw met familie in Israël" weigert zich te laten intimideren en blijft waarschuwen voor groeiend antisemitisme, zegt de organisatie. "In 2024 werd ze tijdens een optreden in Waalwijk geconfronteerd met protesten, waarbij activisten haar optreden verstoorden en haar aanspraken op gebeurtenissen in het Midden-Oosten. Daarbij werd zij ook uitgescholden."
Columnist Martin Sommer uitte in de Volkskrant "op een gefundeerde wijze kritiek op het immigratiebeleid of het overheidsbeleid op andere terreinen". Volgens de organisatie werd hij juist daarom in die krant veel gelezen. Nu schrijft hij columns voor EW Magazine.
De andere kanshebbers zijn schrijver en theatermaker Michiel Lieuwma, politiek cartoonist Cortés en schrijver Keyvan Shahbazi.
Lieuwma pakt in zijn podcast Boze Geesten-Open Geesten onderwerpen op waar het debat ontbreekt of wordt versimpeld. Hij laat zien "hoe morele stellingname feitelijke onderbouwing verdringt en afwijkende opvattingen worden weggezet" en stelt "vragen die anderen laten liggen".
Cortés is "huiscartoonist" van GeenStijl en tekent "scherpe en controversiële spotprenten" over de multiculturele samenleving, politieke kwesties en mediavrijheid.
De Iraans-Nederlandse Shahbazi was vorig jaar ook genomineerd. Hij is nu opnieuw kanshebber, zegt Eerdmans, omdat hij "door de actualiteit rond Iran weer veel in beeld is geweest en afgelopen jaar veel heeft gepubliceerd". Shahbazi is "een scherpe opiniemaker, die in de geest van Pim Fortuyn de politieke islam en multiculturele ideologie kritiseert." De schrijver is bestuurslid van het Comité Iran Vrij en "zet zich ondanks ernstig gevaar voor zijn leven in voor een seculier en democratisch Iran".
Vorig jaar ging de Pim Fortuyn Prijs, een wisselbeker, naar oud-PvdA-minister en Telegraaf-columnist Ronald Plasterk. De jury bestaat, naast Eerdmans, uit voorzitter Simon Fortuyn, hoogleraar Afshin Ellian en psychiater Esther van Fenema.
Pim Fortuyn werd op 6 mei 2002 doodgeschoten in Hilversum, kort voor de Tweede Kamerverkiezingen waaraan hij zou meedoen.
00:42
Dina Scavone wil topvorm verzilveren in UCI-koersen: "Ik droom van een profcontr
06-05
Betonnen beer tegen terroristen en familie Bolle Jos: dit gebeurde...
06-05
Zangeres Lenny Kuhr genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs
06-05
Beeldig Lommel lanceert exclusieve merchandise voor allerlaatste editie
06-05
Frank Dona exposeert landschappen in Kunstzaal Dommeldal in Mierlo
06-05
Alp íelik speelt Mozart, Beethoven en Chopin tijdens pianorecital...
06-05
Philips ziet winst verdubbelen naar 146 miljoen euro, mede dankzij...
06-05
Vlooien- en vintagemarkt met 300 kramen in IJsbaan Eindhoven
06-05
Veel verontwaardiging om stuk over babyboomers met veel geld:...
06-05
Afgelopen week 9 meldingen van de gemeente over onder meer bouw in Valkenswaard
06-05
"Hij heeft mijn kindertijd getekend": vrouw herkent haar misbruiker...
06-05
Zuid-Afrikaanse Michah (32) werkt in Catharina Ziekenhuis, maar haar...
06-05
Twee jonge wijnliefhebbers starten winkel in Bergeijk na succes met proeverijen
06-05
Riet Fiddelaers-Jaspers geeft lezing in Heeze over omgaan met rouw...
06-05
Goedkopere Maleisische handjes voor Eindhovense hightech; VHE start...
06-05
Gezocht: de laatste ooggetuigen voor een boek over de soldaten die na de bevrijd
06-05
Tilburg University en TU/e getroffen door cyberaanval van groep die ook Odido...
06-05
Gemeente sluit woning aan Verhulststraat in Eindhoven na drugsvondst
06-05
Heet van de Herdgang | PSV`s assistent-coach Rob Maas kan op de bank...
06-05
Nieuwe voorzitter voor Eindhoven Pride, `verder groeien en meer verbinding...



