Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven
EINDHOVEN - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
Aan boord van de vlucht zitten 26 passagiers, meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het gaat om alle acht Nederlandse passagiers en achttien buitenlanders. Het is de bedoeling dat de Nederlanders de komende weken in thuisquarantaine gaan.
De passagiers stapten in groepjes uit het vliegtuig en liepen over het platform naar de aankomsthal van het militaire vliegveld. Ze droegen mondkapjes en sommige handbagage was gehuld in witte zakken. Ook droeg iemand een blauw beschermmutsje. Een aantal zwaaide naar de vele cameraploegen op het dak van een naastgelegen parkeergarage.
Ambulances
Op het vliegveld staan zowel Nederlandse als Belgische ambulances. Ook zijn er medewerkers van de GGD aanwezig. Nadat het vliegtuig was geland, kwam een kolonne aan met zeven voertuigen van Duitse hulpdiensten, waaronder brandweer en ambulances.
Meerdere passagiers van de Hondius raakten besmet met het hantavirus. Drie opvarenden zijn overleden: een Duitse vrouw en een Nederlands stel uit het Friese Haulerwijk. De man en de vrouw waren beiden 69 jaar.
10-05
Hockeysters Oranje-Rood naar play-outs, HC Den Bosch tankt vertrouwen...
10-05
Bij Bavel Vrouwen komt het op de laatste speelronde aan: `Hopelijk...
10-05
Repatriëringsvlucht met opvarenden Hondius geland, gaan in thuisquarantaine
10-05
Zo stapten passagiers cruiseschip uit op Eindhoven Airport
10-05
Rode Kruis vangt opvarenden door virus getroffen schip op in Eindhoven
10-05
Perisic leidt PSV met twee doelpunten langs Go Ahead Eagles
10-05
Viroloog ziet geen reden tot paniek over hantavirus: ´Dit is geen...
10-05
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven
10-05
Ryan Flamingo ook volgend seizoen PSV´er? "Focus ik me nog niet op"
10-05
HV Hoorn wint in Gorinchem en treft FC Eindhoven in play-offs
10-05
Unitas`59 ziet ODC kampioen worden
10-05
10/5 in Nieuwsuur: Minister Hermans over het hantavirus • Ontmoeting...
10-05
Peter Bosz ziet tijdens zege van PSV `pure kwaliteit` bij Perisic...
10-05
Opvarenden door virus getroffen cruiseschip geland in Eindhoven
10-05
Union terug op landelijk niveau: grootmacht van weleer viert kampioenschap
10-05
Vermoedelijke opstelling: Bosz mist vijf spelers tegen Go Ahead
10-05
Rutten krijgt bijval in Curaçao-rel: "In een slangenkuil beland"
10-05
Driessen voorspelt: "Voormalig PSV-speler gaat naar Liverpool"
10-05
Rik Elfrink tipt PSV: "Daar lijkt een impuls nu al hard nodig"
10-05
´PSV zoekt Pepi-vervanger en legt contact met 19-jarige spits´



