KLM-stewardess test negatief op hantavirus
DEN HAAG - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
De 69-jarige Nederlandse vrouw ging op 25 april aan boord van een vlucht van KLM van Johannesburg naar Amsterdam, maar de bemanning besloot uiteindelijk de vrouw om haar gezondheidstoestand niet mee te nemen. De stewardess zat op die vlucht en is volgens de GGD Kennemerland een van de vijf mensen die "intensief contact" had met de vrouw. Ze werd met milde klachten opgenomen in het Amsterdam UMC. Nu de test negatief blijkt, mag de vrouw naar huis, zegt een woordvoerster van de GGD Kennemerland.
In totaal zaten aan boord van de KLM-vlucht 388 mensen. De GGD Kennemerland doet "vliegtuigonderzoek" naar de vlucht. De GGD zegt daarbij drie groepen te onderscheiden: mensen die intensief contact met de Nederlandse hebben gehad, mensen die op dezelfde rij of de twee rijen voor of achter haar zaten, en overige passagiers. Het RIVM meldde donderdag dat in totaal drie mensen van deze vlucht met klachten zich hebben laten testen op de Andesvariant van het hantavirus.
Incubatietijd
Overigens kan het tot wel zes weken duren voordat iemand ziek wordt van het hantavirus. Directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de WHO wees donderdag tijdens een persmoment op deze incubatietijd.
Het RIVM, GGD Kennemerland en Amsterdam UMC laten weten geen uitspraken te doen over specifieke gevallen en over de huidige medische toestand van de KLM-stewardess. Of ze het ziekenhuis inmiddels heeft verlaten, is onbekend. KLM liet de afgelopen dagen weten niet in te kunnen gaan op individuele gevallen.
06:15
Explosie zorgt voor ravage in portiek
05:24
Bewoners worden gék van woekerend onkruid in de wijk: `Wij zitten...
05:24
Voor banketbakker Marcel (67) is de dood nooit ver weg: `Een voor...
05:14
Portiekflat ontruimd na explosie en brand Agniesestraat Rotterdam
02:21
FC Volendam staat voor belangrijk duel in Kralingen (Rotterdam)
01:23
Bokssensatie Kraus wint ook elfde partij razendsnel met een knock-out
01:17
Cruiseschip Hondius komt zondagochtend aan bij Tenerife en vaart daarna...
00:38
Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam
00:25
Rotterdammers op heterdaad betrapt met tientallen kilo’s coca&ïne...
00:05
MATCHDAY! Feyenoord kan tweede plaats veiligstellen tegen AZ
00:04
Miljonair die pretpark van Hennie van der Most kocht, beschuldigt...
09-05
10 wedstrijden die elke Feyenoord-fan zich herinnert
09-05
Alle Eredivisie-duels komend seizoen te zien bij Ziggo
09-05
Read: "Doen rustig aan, voel me goed en fit"
09-05
Koper van pretpark Hennie van der Most haalt uit: `Hij heeft aan zelfvernietigin
09-05
Man gewond bij schietpartij, politie doet onderzoek in woning
09-05
Na dertig jaar op straat is Carla`s lichaam op: `Ik buig niet en ik smeek...
09-05
Rozenburg duikt op in vrijgegeven Amerikaans document over ufomeldingen
09-05
Demonstranten blokkeren goederenvervoer in de Rotterdamse haven
09-05
Drie Rotterdammers aangehouden met 76 kilo cocaïne in de Waalhaven



