WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip
GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.
Vermoedelijk vond de eerste besmetting plaats buiten het schip, en is het virus later aan boord gekomen, zei Maria Van Kerkhove van de WHO. "Maar we denken wel dat er mogelijk enige besmetting van mens tot mens plaatsvindt tussen mensen met zeer nauwe contacten. Tussen de man en vrouw, mensen die hutten delen, et cetera." Daarom moeten mensen die de patiënten bijstaan zich goed beschermen, zei Van Kerkhove.
Er zijn nog twee mensen aan boord die symptomen vertonen en zo ziek zijn dat ze van het schip gehaald moeten worden. Bij een derde persoon wordt volgens de WHO besmetting vermoed, maar die heeft alleen een lichte koorts. De testuitslag wordt nog afgewacht. Onduidelijk is nog of het gaat om een passagier of een bemanningslid.
Nederlands echtpaar
Volgens Van Kerkhove heeft de Spaanse regering toegezegd dat het schip naar de Canarische Eilanden mag voor een "volledig epidemiologisch onderzoek, volledige desinfectie van het schip en natuurlijk om de risico's voor de passagiers die daadwerkelijk aan boord zijn". De autoriteiten aldaar zeggen tegen de publieke omroep TVE dat daar vanmiddag nog een besluit over genomen moet worden.
Een Nederlands echtpaar is overleden. Zij waren aan boord gekomen in Argentinië, waar ze het virus mogelijk hebben opgelopen. Ook een Duits bemanningslid is gestorven. Een Brit ligt in een Zuid-Afrikaans ziekenhuis.
Passagiers moeten in hun hut blijven. Er zou genoeg eten en drinken aan boord zijn, en er wordt ook gewerkt aan ontsmetting.
00:51
Twee overvallers in tankstation, wapen valt en gaat af
00:51
Deze topspeelster staat aan basis van meidentoernooi: ´Je kan de wereldtop...
00:51
Korte tijd geen treinverkeer tussen het Rotterdam Centraal en het zuiden...
00:51
Attractiepark Rivoli failliet: beslag gelegd op alle persoonlijke...
00:26
Rechtbank Rotterdam: onderzoeksbureau aansprakelijk voor onzorgvuldig...
00:04
Treinverkeer weer op gang tussen Rotterdam en zuiden van het land...
00:04
Van der Most failliet verklaard, beslag op zijn woning gelegd: `Het...
13-05
Hoe ziet jouw ideale elftal eruit in Zwolle?
13-05
Weet Feyenoord het seizoen goed af te sluiten tegen PEC?
13-05
Duel in Zwolle onder leiding van Blank
13-05
VVD Nijkerk-Hoevelaken draagt Marleen van den Nieuwendijk voor als wethouder
13-05
PRO weigert debat met Forum in Rotterdamse raad: `We gaan niet figureren...
13-05
Niet één maar twee festivals tijdens Strandopening Hoek van Holland
13-05
Jas of T-shirt: het weer in Rotterdam tijdens het hemelvaartweekend
13-05
Je Leven voor een Steen - over het bombardement op de Laurenskerk...
13-05
Mathenesse pakt afval aan: Nazanine wil buurtbewoners circulair laten...
13-05
Jeroen geeft al 25 jaar capoeira-les in Delfshaven: ‘Capoeira is van alles...
13-05
Politie grijpt snel in bij blokkade havenspoor en houdt demonstranten...



