Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA
DEN HAAG - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
Ook PRO Eindhoven maakt bezwaar tegen de nieuwe naam, onder meer omdat de lokale afdeling van de fusiepartij in Eindhoven bijna dezelfde naam voor het Instagram-account gebruikt. "Dit zorgt voor directe verwarring bij kiezers", aldus de lokale partij.
ProVeenendaal laat weten dat er contact is met andere partijen in het land met een soortgelijke naam. "Niemand is echt blij", zo laat de partij weten. Volgens de lokale partij moet de nieuwe naam eerst formeel worden goedgekeurd. "Daarna volgt inschrijving bij de Kiesraad en vanaf dat moment kunnen wij formeel bezwaar maken."
Fusie
De Kiesraad wijst er in een reactie op dat GroenLinks en Partij van de Arbeid weliswaar een fusie hebben aangekondigd, maar nog niet tot een fusie zijn overgegaan. Hoe met de situatie van de nieuwe naam wordt omgegaan, hangt ook samen met de "civielrechtelijke wijze hoe de fusie gaat worden vormgegeven".
In algemene zin zegt de Kiesraad dat "lokale aanduidingen voorgaan op landelijke".
De fusiepartij was vrijdag niet direct bereikbaar voor commentaar. Tegen de Volkskrant zei de partij onderzoek te hebben gedaan voor de bekendmaking van de nieuwe naam. Ze zou zo'n veertig lokale partijen met een soortgelijke naam hebben geteld.
05:24
`Slakkenman` Dick deelt zijn huis met honderden insecten: `Het is hier...
04:15
Meerdere jongeren te water na zinken van boot
04:15
Gewonde en aanhouding bij zware crash met taxi
04:14
Doorweekte jongeren van eiland gered na zinken boot Bergse Achterplas...
04:14
Zwaargewonde bij beroving met vuurwapen Haringvliet Rotterdam
04:02
Chico Kwasi wint van Donovan Wisse en schrijft GLORY-geschiedenis
02:59
Van Persie kan weer lachen na overwinning Feyenoord
01:15
Gewonde bij beroving met vuurwapen in parkeergarage
00:41
De mooiste cruises uit de Top 10 van Holland America Line
00:02
Tachos maakt favorietenrol tegen Rotterdam Handbal waar
25-04
Van Persie over Feyenoorder: "Hij zou nog een stap kunnen maken"
25-04
Vuurwerkactie krijgt staartje
25-04
Dave Maasland houdt kaken stijf op elkaar
25-04
Leen, Mark en Martin fietsen 580 kilometer voor Long Covid
25-04
Robert Eenhoorn staat open voor directeurschap Feyenoord, Van Persie...
25-04
Voetganger zwaar gewond bij aanrijding bij opruimen markt in Rotterdam
25-04
´Van Bodegom wil door met Van Persie en medische staf herstructureren´
25-04
Feyenoord profiteert van gelijkspel tussen FC Twente en NEC
25-04
Dick Lukkien baalt van ruime nederlaag in Rotterdam [video]
25-04
´Eenhoorn staat open voor Feyenoord, maar RvC niet unaniem´



