Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen
DEN HAAG - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
Brekelmans wijst erop dat D66 campagne voerde voor de Tweede Kamerverkiezingen met de boodschap dat de partij een strenger asielbeleid wilde. "Dit was de kans om dat eindelijk voor elkaar te krijgen." Maar hij heeft naar eigen zeggen "vooral heel veel excuses gezien en een heleboel onterechte bezwaren."
Het VVD-kopstuk vindt dat "talloze senatoren" de kans hebben laten lopen het landsbelang boven het partijbelang te stellen, en dat geldt wat hem betreft "zeker" voor die van D66. Mede doordat die partij tegenstemde, werd de asielnoodmaatregelenwet verworpen. "Nederland heeft hier natuurlijk helemaal niks aan."
Geen afspraken over stemgedrag
D66 was in de Tweede Kamer ook tegen de asielwetten van voormalig PVV-asielminister Marjolein Faber. Aan de formatietafel is afgesproken dat het nieuwe kabinet de wetten zou uitvoeren als de Eerste Kamer ze zou aannemen. Maar over het stemgedrag van de coalitiepartijen in de senaat zijn geen afspraken gemaakt.
Brekelmans zegt dat hij desondanks rekende op steun van D66, omdat de drie partijen die samen het minderheidskabinet vormen zich wel voor een strenger asielbeleid hebben uitgesproken. Het is "geen optie" dat dit er niet alsnog komt. "Nederland snakt ernaar."
Boos op PVV
Ook op de PVV is Brekelmans boos. Hij kan er naar eigen zeggen niet bij dat de partij van Geert Wilders, die hij altijd prees als een bondgenoot in de strijd voor een strenger asielbeleid, het wetsvoorstel van haar eigen oud-minister heeft getorpedeerd. De PVV stemde tegen een verzachting die cruciaal was voor steun van CDA en SGP.
D66-fractievoorzitter Jan Paternotte wil nog niet ingaan op de woorden van zijn coalitiegenoot. "Ik heb de VVD zelf nog niet gesproken, dus ik ga niet via de media op de teleurstelling van een andere partij reageren die er wel of niet is." Paternotte kan zich niet voorstellen dat de VVD verrast is door het stemgedrag van D66. "We zijn altijd duidelijk geweest. In de Tweede Kamer en in de Eerste Kamer, dat we tegen die wetten van Marjolein Faber waren."
12-02
Geen gewonden door gaslek centrum Den Haag, gebied vrijgegeven Binnenlands nieuws
12-02
Bijenkorf en HEMA in centrum Den Haag ontruimd na gaslek Binnenlands nieuws
29-08
Woning in Den Haag door brand onbewoonbaar Binnenlands nieuws
07:55
Tweede Kamer wil genderneutrale wc´s in eigen gebouwen
07:41
Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet
07:35
Pride Den Haag duurt dit jaar een hele week: `Het is niet alleen een feestje,...
07:31
Haagse Fernando (14) in finale Prinses Christina Klassiek Concours
07:31
Den Haag wil meer geld van Rijk voor uitvoering inburgeringswet
07:02
CBS: op een na grootste daling consumentenvertrouwen ooit
06:38
Koopwoning in maart 5 procent duurder, stijging vlakt weer wat af
06:29
Debatten over afvalvoorzieningen Vlietzoom
05:59
Minderjarige jongen beroofd van schoudertas in Den Haag
04:52
Westland in beeld bij miljoenen? CDA zet in op komst van The Passion...
04:52
Boer die koeien verruilde voor paarden vraagt gemeenteraad om paardenhouderij...
04:10
Het geduld met de Partij voor de Dieren was op: `Je kun je collega`s...
00:33
Voorbeschouwing op de Westlandse derby van de week: ---
00:33
Westlands voetbalnieuws van woensdag 22 april 2026
21-04
Kabinet roept Nederlanders op om persoonlijk olieplan samen te stellen
21-04
Vrijmarkt Oud Rijswijk op Koningsdag onder duidelijke spelregels
21-04
Scooter rijdt door na aanrijding met fietser op Noordeindseweg in Delfgauw
21-04
Rijswijk scherpt parkeerbeleid aan en breidt betaald parkeren verder...
21-04
OM eist jaren cel voor `Bob` die 200 kilometer per uur reed en zwaar...
21-04
Gestolen scooter na achtervolging onderschept in Rijswijk



