Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten
DEN HAAG - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
De stijgende prijzen duwen meer mensen de armoede in, zegt directeur Harm Goossens. "Mensen die het op papier goed hebben en niet in aanmerking komen voor reguliere hulp, maar voor wie het nu gewoon te veel wordt. Bijvoorbeeld omdat ze met de auto naar werk moeten, de energierekening fors is gestegen en hun hypotheek of huur al hoog was. We zien dus echt een stapeleffect."
Omdat de vrees bestaat dat boodschappen zelf ook duurder gaan worden, verwacht het Rode Kruis dat mensen die in voedselnood leven dubbel zo hard worden geraakt. Voedsel is volgens de organisatie vaak een sluitpost van de huishoudbegroting: mensen betalen eerst hun vaste lasten en met het geld dat overblijft worden de boodschappen gedaan.
Volgens het Rode Kruis weten veel mensen de hulp van de overheid niet te vinden of durven ze de steun niet aan te nemen. Goossens vindt het daarom belangrijk dat informele hulporganisaties, met goede contacten in de wijk, ondersteund worden "om de steunmaatregelen goed uit te leggen, zodat mensen die deze nodig hebben zo goed mogelijk bereikt worden".
13:55
Rechtbank: Van Zanen mocht actie PvdD niet beperken tot 10 mensen
13:55
Sportschool in Den Haag ontruimd na vreemde geur in zwembad
13:55
Celstraf voor man na dreiging met een terroristisch misdrijf
13:52
Halim Aouladsaid, bekend gezicht in de Westlandse voetbalwereld, op 47-jarige...
13:52
Evi Hanssen met voorstelling `Leve de overgang!` in WestlandTheater...
13:51Buitenlandse Zaken: verhoogd risico op nieuwe aardbevingen Japan
13:51
Leemte in energiecontract: redelijkheid en billijkheid bepalen verdeling...
13:48
Gestolen scooter na achtervolging onderschept in Rijswijk
13:45Zo´n zeventig demonstranten proberen asielwetten tegen te houden
13:42
KNVB reageert op bizar scenario voor laatste speelronde KKD: `Wij...
13:41
Zo'n zeventig demonstranten proberen asielwetten tegen te houden
13:35
Demonstranten tegen asielwetten verzamelen zich voor Eerste Kamer:...
13:20
Staatkundige veranderingen? Van D66 moeten we het niet hebben
13:18
KNVB niet bang dat FC Den Bosch expres verliest van ADO: `Wij verwachten...
13:02
Celstraf voor maken illegaal vuurwerk met ChatGPT
12:46
OM eist jaren cel voor `Bob` die 200 kilometer per uur reed en zwaar...
12:39
PvdD Den Haag 'overvallen' door bericht 'op zijspoor...
12:32
PvdD Den Haag `overvallen` door bericht `op zijspoor gezet`
12:31
PvdD Den Haag ´overvallen´ door bericht ´op zijspoor gezet´
12:28
Haagse politieke partijen eisen intrekken besluit Vlietzone



