Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending
AMSTERDAM - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
Volgens het collectief heeft Odido veel te veel gegevens bewaard, voor een veel te lange periode. Data waren bovendien niet goed afgeschermd. Verder is het bedrijf niet transparant genoeg geweest en is de meldplicht niet juist nageleefd. Odido lijkt de veiligheid van de klantgegevens "als sluitstuk van haar bedrijfsvoering" te hebben beschouwd, vindt CUIC-voorzitter Eliëtte Vaal.
De persoonsgegevens van de zeker 6,2 miljoen accounts zijn eerder dit jaar gestolen door hackersgroep ShinyHunters, die daar losgeld voor eiste. Odido ging daar niet op in. Er lopen nog onderzoeken naar het datalek, onder meer door de Autoriteit Persoonsgegevens.
Reactie Odido
Consumers United in Court zegt een onafhankelijke non-profitorganisatie te zijn, mede opgericht door de Nederlandse stichting Privacy First en de Europese organisatie None of Your Business. Deze twee strijden en procederen "voor concrete gegevensbescherming van burgers, met belangrijke gevolgen in wetgeving, uitvoering en toezicht".
Odido laat weten op de hoogte te zijn van de massaclaim. "We hebben klanten die getroffen zijn zo snel mogelijk geïnformeerd en bijkomende meldingen gestuurd wanneer dat nodig was. Het kostte tijd om dit op een zorgvuldige manier uit te voeren", meldt een woordvoerder. "Zoals eerder gezegd, betreuren we de cyberaanval enorm en blijven we ons inzetten om onze klanten van alle noodzakelijke ondersteuning te voorzien", vervolgt hij.
31-12
Voertuigbranden in Haaglanden Oud en Nieuw 2025/2026 Haaglanden
14-04
Westlands voetbalnieuws van dinsdag 14 april 2026 Haaglanden
28-03
Westlands voetbalnieuws van vrijdag 20 maart 2026 Haaglanden
23:20
7,5 jaar uitzendwerk kon n&í&ét meer tijdelijk zijn
23:16
NCDR: `Ongelijkheid Caribisch Nederland raakt grens van discriminatie`
23:14
The Life I Live 2026 is terug • Haags stroomnet zit vol: wachten...
23:11
Het klachteninstituut Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller...
23:04
Klaas Dijkhoff bleef een echte Brabo in Den Haag | Omroep Brabant...
23:02
Hokke: Geen feestopstelling vrijdag want feesten doen we daarna
22:10
Soap ten einde: veelbesproken afsluiting van Daal en Bergselaan gaat...
22:02
Hof verplicht NVWA tot langere keurtijd bij Ameco
21:28
Haagse Holocaustoverlevende Eddy Boas bij vertoning Reflections of Courage
21:11
Politieagenten gewond bij aanrijding met tram Om-en-Bij Den Haag
21:04
HVV stelt Dick Boereboom aan als vervanger Mark Wotte
20:15
Dode bij ernstig ongeluk, drie kinderen ongedeerd [video]
20:10
‘De VN ligt onder vuur´: VN-voorzitter Annalena Baerbock | Achter...
20:04
Bernardus S. krijgt cel en tbs nadat hij ex met 42 telefoonnummers...
19:57
Wierd Duk waarschuwt na rellen Loosdrecht: ‘Dan wordt het een volksopstand’
19:42
Dode bij ernstig ongeluk, buurt aangeslagen | #shorts [video]
19:34
Wie had gedacht dat de kermis ooit zó high-end zou worden? Met dank...
19:34
Bernardus kan breuk niet verkroppen: neemt 42 nieuwe telefoonnummers...
19:28
Na mislukking met D66 wil Richard de Mos nu formeren over rechts:...



