Aartsen: bodycams conducteurs in januari, NS spreekt hem tegen
DEN HAAG - Het kabinet en de NS spreken elkaar tegen over de bodycams die conducteurs krijgen. NS-conducteurs krijgen in januari bodycams, zei demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een debat over het spoor. De NS verwacht dat de bodycams eind maart of begin april worden geleverd en dat de eerste conducteurs ze rond de zomer inzetten.
Aartsen zei in het debat dat hij bij zijn aantreden was "geschrokken" van signalen over onveiligheid in het spoorvervoer en somde vervolgens een reeks maatregelen op die hij heeft genomen om de veiligheid te verbeteren. De 12 miljoen euro die het kabinet met Prinsjesdag heeft uitgetrokken voor de bodycams is daar een van. "We verwachten dat die in januari geleverd zullen gaan worden." Later zei hij dat de bodycams naar verwachting in januari worden "opgespeld".
PVV'er Hidde Heutink vroeg zich af of de besluiten van de staatssecretaris ook tot daadwerkelijke verandering gaan leiden. Hij zei dat hij intussen contact met de NS had. "De NS zegt letterlijk: er is nog geen geld. De subsidiebeschikking moet nog worden getekend." Ook de Europese aanbesteding zou nog lopen. "Dus ik wil van de staatssecretaris weten: wat gaat er gebeuren?"
'Boos telefoontje'
"Ik zal zo eens een boos telefoontje naar Wouter Koolmees gaan plegen dan", reageerde Aartsen, doelend op de NS-topman. "Ik heb een handtekening gezet onder het subsidieverzoek. Daar kan het niet aan liggen."
Een woordvoerder van de NS spreekt de verklaringen van zowel Aartsen als Heutink deels tegen. Na een aanbesteding is twee weken geleden een leverancier van bodycams gekozen, antwoordt de woordvoerder na vragen van het ANP. Tot de zomer zijn nog technische voorbereidingen nodig, bijvoorbeeld om ervoor te zorgen dat de beelden kunnen worden opgeslagen.
01:14
Column Marcel Verreck: ´Het is een tijd van hollen of stilstaan´...
00:33
Westlands voetbalnieuws van zondag 10 mei 2026
09-05
Zaterdag 9 mei 2026: uitslagen en doelpuntenmakers
09-05
Zo scoor je iets `nieuws` zonder geld uit te geven: gratis kleding...
09-05
Te koop: appartement aan de Plaats en dit kost het
09-05
Deze mensen lieten huis en haard achter om te werken in Nederland...
09-05
Nederlands Bierproeffestival op 29 en 30 mei in de Grote Kerk
09-05
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens
09-05
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine
09-05
Verdachte van aanslag op partijkantoor D66 maandag voorgeleid
09-05
Ambassade van Den Haag zoekt versterking City Hosts
09-05
Nomineer schrijvers voor de Cultuurprijs Leidschendam-Voorburg
09-05
Getuigen gezocht van aanrijding in Voorburg met gewonde bromfietser
09-05
Opnieuw vandalisme: nu het bushokje bij Oude Kerk in Voorburg
09-05
Examenperiode honderden scholieren in Leidschendam-Voorburg
09-05
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog
09-05
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland
09-05
Verdachte van mishandeling iman van moskee in Maassluis aangehouden
09-05
Winnaar TVOH speelt voorprogramma Suzan & Freek in GelreDome
09-05
Patricia Paay en dochter in nieuwe realityserie bij RTL



