Frysl&ân - Twee mannen aangehouden voor meerdere bedrijfsinbraken
Oldeberkoop - De politie heeft op maandag 13 november twee mannen uit Leeuwarden aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij zes bedrijfsinbraken tussen juli en oktober dit jaar. Daarnaast doet de politie nader onderzoek naar meerdere bedrijfsinbraken in Frysl&ân. De aangehouden mannen zitten nog steeds vast.
Het gaat om twee mannen van 44 en 20 uit Leeuwarden. De inbraken waarvan zij worden verdacht vonden plaats in tankstations in Oldeberkoop (juli), Balk en Leek (september) en Grootegast en Âldw&âld (oktober). De mannen worden ook verdacht van een inbraak in een supermarkt in Ureterp, afgelopen september.
Inmiddels heeft de Raadkamer besloten dat de verdachten 90 dagen in bewaring zijn gegaan. Het onderzoek naar de betrokkenheid van deze mannen bij de verschillende inbraken gaat door. Na de aanhoudingen halverwege november zijn er doorzoekingen geweest op verschillende locaties. Daarbij zijn onder andere gegevensdragers en telefoons in beslag genomen. Deze worden onderzocht. Daarnaast is er conservatoir beslag gelegd op vermogen van beide verdachten. Het gaat in totaal om €50.000,-. Dit gaat om slachtofferbeslag en wederrechtelijk verkregen voordeel. Verder onderzoek naar meer bedrijfsinbraken
De politie doet verder nader onderzoek naar in totaal meer dan twintig bedrijfsinbraken die sinds juli 2023 in Frysl&ân hebben plaatsgevonden. Daar horen de eerdergenoemde zes bedrijfsinbraken bij, maar mogelijk zijn de mannen dus ook betrokken bij een groot aantal andere bedrijfsinbraken. Deze inbraken waren ook vooral gericht op het stelen rookwaar en van kluizen. Uiteindelijk moet uit het vervolgonderzoek blijken of en met welke inbraken de verdachten nog meer in verband kunnen worden gebracht. Conservatoir beslag
Conservatoir beslag houdt in dat de staat beslag legt op het vermogen, of een deel daarvan, van de verdachte van een misdrijf, voordat er een uitspraak van de rechter is gedaan. Het beslag is een soort zekerheidsstelling op een eventuele schadevergoeding waartoe de verdachte uiteindelijk veroordeeld zou kunnen worden.
Heeft u informatie die voor ons onderzoek naar de bedrijfsinbraken van belang kan zijn? Neem dan direct contact op met de politie. Dit kan door te bellen met 0900-8844. Anoniem uw informatie doorgeven kan via 0800-7000. U kunt ook het tipformulier op deze pagina gebruiken.
23:08
Onder meer door chocola te verkopen, kan Noordwolde-Zuid een nieuwe...
23:08
Vertraging bij collegevorming Weststellingwerf
23:08
Lycklama Stins in Wolvega viert 40-jarig bestaan met koffie, gebak,...
23:08
Thuiszorgmedewerkster (27) uit Wolvega besteelt samen met vriend bejaarde...
23:08
Prinses Beatrix bezoekt Nationaal Vlechtmuseum in Noordwolde na vondst...
21:44
Brand in heg dreigt over te slaan naar chalet op camping
20:08
Brandweer voorkomt overslag van hegbrand naar chalet op camping
19:28
Brand in coniferen slaat over naar stacaravan In Appelscha
19:08
Brand camping Alkenhear
17:07
Vernieuwd Noormanorgel in Dorpskerk van Oosterwolde moet saai imago...
12:11
Schijt je Rijk bij VSCO´61 - Reserveer vanaf zaterdag je vak(ken)
10:06
Natuurmonumenten opent middenin Fochteloërveen nieuwe plek om hoogveen...
20-04
Invictus-atleten Ilse Rooks en Susanne Edema imponeren bij Cascaderun
20-04
Totaal vernieuwde Primera Wolvega opent de deuren
20-04
Minirotonde lijkt enige oplossing voor verkeersproblemen op Spoorlaan...
20-04
Meedenken Omgevingsvisie 2.0 Weststellingwerf
20-04
Net geen vier op een rij voor Jeffrey Buis uit Oosterwolde
20-04
Oosterwolde maakt zich weer op voor het traditionele schoolvoetbaltoernooi
20-04
Aandacht voor artsen in nieuwe expositie van museum Oold Ark in Makkinga
20-04
Visclub De Reafin in Appelscha stopt na 38 jaar met uitgeven van clubblad



