Veel meer financieringsaanvragen Warmtefonds om hogere gasprijzen
HILVERSUM - De gestegen gasprijzen zorgen ervoor dat veel meer huiseigenaren financiering aanvragen voor het energiezuiniger maken van hun woning. Het Nationaal Warmtefonds zegt de afgelopen twee weken bijna 13.000 aanvragen te hebben ontvangen. Dat is ruim een derde meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Het fonds biedt huiseigenaren leningen tegen gunstige voorwaarden, zodat ze bijvoorbeeld hun huis beter kunnen isoleren, zonnepanelen kunnen plaatsen of een warmtepomp kunnen aanschaffen. Daardoor kunnen ze hun energierekening structureel verlagen. Sinds de Iranoorlog die eind februari begon, zijn de energieprijzen fors gestegen. Dat zorgt bij veel huishoudens voor onzekerheid, zegt bestuurslid Katinka Huijberts van het Nationaal Warmtefonds. "Zeker mensen in slecht geïsoleerde woningen voelen dit direct in hun portemonnee."
Huiseigenaren met een inkomen tot 60.000 euro kunnen bij het fonds in aanmerking komen voor een lening zonder rente. Van 2013 tot en met eind 2025 zijn 153.000 woningen via het fonds verduurzaamd en 2,1 miljard euro aan leningen verstrekt.
Noodfonds
Tijdelijke ondersteuning bieden aan huishoudens die hun energierekening niet meer kunnen betalen blijft ook belangrijk, vindt het Warmtefonds. De afgelopen jaren konden huishoudens met een laag inkomen en een hoge energierekening steun aanvragen uit het Tijdelijk Noodfonds Energie. De regeling was erg populair, maar is sinds april 2025 gesloten. "Waar het Noodfonds helpt bij directe financiële druk, kunnen energiebesparende maatregelen bijdragen aan blijvend lagere energielasten", aldus het Warmtefonds.
Het kabinet wil een noodfonds behouden en het Noodfonds Energie dit najaar openen.
06:12
Moet ecocide strafbaar gesteld worden?
06:12
Meerdere stralende lentedagen met volop zon in het verschiet
05:56
Kospi stijgt 2.2% naar record; Aziatische markten stijgen na afnemende...
05:46
Eind dit jaar verdwijnt trainingscentrum voor piloten nabij Brussels...
05:26
Apple benoemt John Ternus tot CEO: 3 dingen die beleggers van hem willen
05:16
Vlaamse schuld in vier jaar bijna verdubbeld: kaap van 50 miljard...
05:16
Hoge brandstofprijzen maken elektrisch rijden voordeliger dan fossiel
05:12
Pandjesbazen, verkoop je huurwoning toch maar niet!
05:06
Jaarverslag Kifid 2025
04:26
USD/ZAR-prognose voorafgaand aan het inflatierapport van Zuid-Afrika
03:41
Nederlander tankt toch niet massaal over de grens: `Effect veel kleiner...
01:42
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell
00:54
Tim Cook stopt als topman van Apple
00:54
ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit
00:42
Vrees voor meer beleggingsfraude door versoepeling beursregels mkb
00:42
Econoom Brad Setser: `Europa heeft een Trump nodig, maar dan slimmer...
00:42
God, Rome en het Witte Huis
00:42
Voorkennis
00:41
Scholen slaan alarm om dakloze leerlingen: `Kinderen gaan eraan kapot`
00:16
Naar landelijke en provinciale trends voor haas en konijn, 2013-2023



