Nvidia lijkt op weg naar beurswaarde van 5 biljoen dollar
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nvidia lijkt op weg om het eerste bedrijf ooit te worden met een beurswaarde van 5 biljoen dollar. Dat is 5000 miljard dollar, omgerekend ongeveer 4300 miljard euro.
De aandelen van de Amerikaanse chipfabrikant lieten woensdag in de voorbeurshandel in New York een stijging van meerdere procenten zien. Later op de dag, als de aandelenhandel op Wall Street begint, zal blijken waar de beurswaarde precies op uitkomt.
Beleggers reageren op door Nvidia-topman Jensen Huang onthulde plannen om zeven supercomputers voor de Amerikaanse overheid te bouwen. Deze en andere aankondigingen van hem tijdens een bijeenkomst in Washington versterken het vertrouwen van investeerders in de rol van het bedrijf als middelpunt van de wereldwijde opmars van toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI).
Militair voordeel
Daarnaast heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd dat hij donderdag met de Chinese president Xi Jinping ook wil praten over de Blackwell-AI-chips van Nvidia. Mogelijk leidt dat tot nieuwe kansen in China.
Nvidia heeft sinds 2022 te maken met een effectief verbod op de verkoop van zijn beste AI-hardware aan klanten in het Aziatische land. Die beperkingen zijn opgelegd uit angst dat die halfgeleiders Beijing een militair voordeel zouden kunnen geven. Maar Trump zei enkele maanden geleden al dat hij zou overwegen Nvidia toe te staan een afgezwakte versie van zijn Blackwell-processor naar China te exporteren.
Ook de beurswaardes van andere grote techconcerns lopen de laatste tijd gestaag op. Apple doorbrak dinsdag de grens van 4 biljoen dollar, dankzij een sterke vraag naar de iPhone 17. Ook Microsoft sloot boven de 4 biljoen dollar, na een deal over een vernieuwde invulling van zijn partnerschap met OpenAI.
06:16
Productiehuis achter ´Down the road´ krijgt Europees profiel met overname...
06:16
Bouchez: ´We gaan toch weer niet met belastingen afkomen?´
06:12
Advocaat Vanessa Liem: `Hij zou niet ouder worden dan twee jaar`
06:12
`Europese industrie is alleen te redden door samenwerking met China`
06:12
De vette vakantiecheque komt in beeld: vooral parttimers en minimumloners...
06:10
Van wie is de grond in Nederland?
05:56
Nikkei 225 daalt terwijl Azië verdeeld reageert op olieprijsstijging...
05:16
Gebruik mobiliteitsbudget voor huur of hypotheek ligt onder vuur
05:12
Scheur in oliekartel Opec: VAE kiest eigen koers
05:06
Model huurcontract en huurvoorwaarden in begrijpelijke taal
05:02
Zou Opec moeten worden gekoesterd?
05:02
Greenpeace wil uitbreidingsplannen vleesgigant JBS in Nigeria blokkeren...
04:58
Verkopers moeten vaker inbinden: 12,2 procent van de woningen in prijs...
03:42
Aartsen wil proef met startbanen voor statushouders uitbreiden
02:42
Zeer grote natuurbrand aan Venneweg in Kessel
01:24
Cloudtak Microsoft profiteert van vraag naar AI-diensten
01:24
Recordomzet in oneven jaar voor Amsterdamse RAI
01:16
In het Voka Talentcenter in Kortrijk: ´Vooral de VR-bril was bèretof´
00:42
Democraten Gorinchem wint ook herverkiezingen in Gorinchem
00:42
Verleidelijke poëzie in plaats van dor beleidsproza: de Franse kunst...



