Hoogste rechter wijst beroep Odido tegen Huawei-ban af
DEN HAAG - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
In meerdere landen ging Huawei-apparatuur voor belangrijke netten de voorbije jaren in de ban om zorgen over digitale spionage. In Nederland werden na onderzoek naar de kwetsbaarheid van mobiele netwerken nieuwe regels opgesteld. Daarin kreeg de minister de bevoegdheid een telecomaanbieder te verplichten om in kritieke onderdelen van het netwerk uitsluitend gebruik te maken van apparatuur van zogenoemde vertrouwde leveranciers.
Odido's bezwaren hierover werden in 2023 al verworpen door de rechtbank Rotterdam. Het CBb bevestigt dat vonnis. De hoogste bestuursrechter voor dit soort zaken oordeelt verder dat Odido niet in aanmerking komt voor nadeelcompensatie. Dit omdat de omvang van de schade onder de daarvoor geldende drempel uitkomt.
Odido 'teleurgesteld'
Een woordvoerder van Odido zegt dat zijn bedrijf het regeringsbeleid om Chinese telecomsystemen uit de kritieke onderdelen van telecomnetwerken te verwijderen, wel steunt. "Echter, Odido is deze juridisch complexe procedure gestart omdat we het niet eens zijn met de wijze waarop deze uitfasering tot stand is gekomen en de grondslag die daarvoor gevonden is." Odido is volgens hem daarom "teleurgesteld" in het oordeel van het CBb. Het bedrijf heeft het gebruik van de Huawei- en ZTE-technologie inmiddels wel uitgefaseerd.
Onlangs kwam Odido nog in het nieuws door een grote cyberaanval, waarbij gegevens van miljoenen klanten lekten. Odido is volgens de woordvoerder nog bezig met een onderzoek daarnaar.
05:16
OnePlus Pad 3 Pro in de pijplijn
01:36
Amazon Introduceert Fire TV Stick HD
01:20
Sub 60? [video]
01:20
´Volgende keer als ik fitter ben´ #rijnmond [video]
19-04
Hermès komt met verfijnde oplader, met een nog véél hoger prijskaartje...
19-04
Livestream GPFans NL [video]
19-04
3 Spotify-functies die je direct móét uitschakelen (om deze nadelen)
19-04
Fingerprinting: waarom de incognitomodus je niet echt beschermt
19-04
Mis deze Android-apps en -games niet! (weekoverzicht #16 2026)
19-04
Deze Nederlandse robot is erg belangrijk voor Apple (en jij kent haar...
19-04
Opgepast: oplichters gebruiken nieuwe tactiek om je op te lichten...
19-04
Netflix sloopt interface op Apple TV?! [video]
19-04
Welke F1-coureur wil jij zien rijden op de N&ürburgring? | #f1 #maxverstappen...
19-04
Let op: deze smartphones krijgen geen ondersteuning meer vanaf 2026
19-04
Birdfy Nest Ebony: Slim vogelhuisje met camera
19-04
Google wil het makkelijker maken om je favo hotel goedkoper te boeken
19-04
Weekoverzicht 16: AirPods Pro met camera`s, Siri zorgt voor vertraging...
19-04
Samenvatting Fortuna Delft - DVO | Korfbal League-finale (18-04-2026)...
19-04
WhiskyCircle is de app die elke whiskyliefhebber op zijn telefoon...



