Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming
GORINCHEM - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
Een kleine meerderheid van de gemeenteraad in Gorinchem besloot eind maart tot een herstemming vanwege vermoedens van kiesfraude. De burgemeester, Reinie Melissant, heeft ook aangifte gedaan van vormen van verkiezingsfraude, zoals beïnvloeding en het ronselen van volmachten. Het is zeer zeldzaam dat er een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvindt.
Bij het station was het nog erg rustig, ziet een ANP-verslaggever. Een handjevol stemmers kwam net na de vroege opening daar stemmen. Om 07.30 uur gingen de overige stembureaus open. Zo ook die in Openbare Basisschool Anne Frank, waar bij de verkiezingen in maart veel volmachtstemmen werden uitgebracht. Ook daar waren nog niet veel mensen.
Online training
Een lid van het stembureau in de school vermoedt dat de kalme opstart onder meer wordt veroorzaakt door de meivakantie. "Kinderen liggen nog op bed en ouders starten misschien ook wat later op."
Ook bij het stembureau in buurthuis Centraal Punt komt de verkiezingsdag langzaam op gang. Hier werden in maart ook relatief veel volmachten geteld. De leden geven aan geen extra instructies te hebben gehad voor deze stemdag, maar ze hebben wel de online training om bij een stembureau te mogen werken opnieuw moeten doen. En de samenstelling van het stembureau is gewisseld: alle leden zaten de vorige keer ergens anders.
04:17
Het Europese klimaatrapport schetst een `grimmig` beeld van 2015
04:09WSJ: Trump wil langdurige blokkade van Iran
03:17
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest
03:05
Verf? Stank? Rubberkogels? De Mobiele Eenheid zoekt naar extra wapens...
02:39Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen
02:17
Oud-FBI directeur Comey voor de tweede keer aangeklaagd door regering-Trump
02:10Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump
00:39Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS
28-04Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden
28-04
Wanneer wordt het zomers warm? | Weerbericht [video]
28-04
Europol: 280 verdachten opgepakt voor ´geweld op bestelling´
28-04
Code oranje voor brandgevaar in heel Vlaanderen
28-04Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP
28-04
Rotterdamse weldoener Martijn van der Vorm (67) overleden
28-04
Bosbrand in Malden
28-04
Bosbrand in Malden geblust
28-04
Brand in duinen Den Haag onder controle
28-04Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood
28-04Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president
28-04
Verhoogde kans op natuurbranden: hier kun jij op letten



