Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten
DEN HAAG - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
De stijgende prijzen duwen meer mensen de armoede in, zegt directeur Harm Goossens. "Mensen die het op papier goed hebben en niet in aanmerking komen voor reguliere hulp, maar voor wie het nu gewoon te veel wordt. Bijvoorbeeld omdat ze met de auto naar werk moeten, de energierekening fors is gestegen en hun hypotheek of huur al hoog was. We zien dus echt een stapeleffect."
Omdat de vrees bestaat dat boodschappen zelf ook duurder gaan worden, verwacht het Rode Kruis dat mensen die in voedselnood leven dubbel zo hard worden geraakt. Voedsel is volgens de organisatie vaak een sluitpost van de huishoudbegroting: mensen betalen eerst hun vaste lasten en met het geld dat overblijft worden de boodschappen gedaan.
Volgens het Rode Kruis weten veel mensen de hulp van de overheid niet te vinden of durven ze de steun niet aan te nemen. Goossens vindt het daarom belangrijk dat informele hulporganisaties, met goede contacten in de wijk, ondersteund worden "om de steunmaatregelen goed uit te leggen, zodat mensen die deze nodig hebben zo goed mogelijk bereikt worden".
06:28
Massaclaim dreigt tegen uitzendbureaus om mogelijke onderbetaling...
06:17
Nederlandse rechtszaak tegen spijkerbroekenmerk Levi`s vanwege misstanden...
06:17
Iran voelt zich onder druk gezet door VS: `onderhandelingstafel geen...
05:28
Artsen schrikken van proef die aantal wurgingen in kaart brengt: `Echt...
05:24
ME grijpt in bij protest tegen azc in Loosdrecht
04:47
VN: wederopbouw van Gaza kost komende tien jaar 71,4 miljard dollar
03:54
Man opgepakt in Emiraten voor gewapende overval vrachtwagen A1
03:28
Nederlander tankt toch niet massaal over de grens: `Effect veel kleiner...
03:09VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel
01:30
ME ingezet in Loosdrecht bij demonstratie tegen komst azc
01:24
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell: ´Gewone...
01:21
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell
01:17
Minister van Arbeid stapt uit kabinet Trump, derde vrouw in enkele...
01:09Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag
00:47
Migranten in nood helpen? Goeie kans dat je een proces aan je broek...
00:38
Enige koalavrouwtje van Ouwehands Dierenpark overleden
00:38
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht
00:35
Als iemand zoals de biergooier bij Joling ontmaskerd wordt, verandert...
00:32
Hogere benzineprijs jaagt meer automobilisten uit grensstreek naar...
00:28
Scholen slaan alarm om dakloze leerlingen: `Kinderen gaan eraan kapot`



