Tweede SAIL-dag drukbezocht, ook erg druk op het water
AMSTERDAM - De organisatie van SAIL is te spreken over het verloop van de tweede dag. Het nautische evenement is net als de eerste dag "drukbezocht" en de sfeer op en rond het water is "gemoedelijk en feestelijk".
Woensdag begon SAIL met de traditionele SAIL-In Parade. Een stoet van tallships, historische schepen en vele plezierbootjes voer van IJmuiden naar Amsterdam en meerde aan in de IJhaven. Rond 18.00 uur waren alle schepen binnen.
De komende dagen mogen bezoekers aan boord van de schepen kijken. Dat leidde donderdag tot lange rijen, vooral bij de marinefregatten. Bij de Zr.Ms. Evertsen zeiden enkele wachtenden halverwege de middag dat ze anderhalf tot twee uur in de rij hadden gestaan, mede omdat er enige tijd niemand aan boord kon door het verplaatsen van loopplanken. Ook aan het begin van de avond staan er bij sommige schepen nog rijen, onder meer bij de Shabab Oman II en de Dar Młodzieży uit Polen.
Vignet
Volgens de organisatie is het ook op het water "megadruk", maar verloopt het allemaal soepel.
Nieuw dit jaar is een vignet dat alle plezierbootjes van maximaal 15 meter nodig hebben bij binnenkomst in de IJhaven. Zo kan de drukte op het water beter in de gaten worden gehouden. Mensen kunnen met het vignet vijf keer de haven invaren. Willen ze dat vaker, dan is een speciale toegangskaart nodig.
Boetes
Bij binnenkomst worden boten gecontroleerd op een aanwezig vignet. Volgens de organisatie van SAIL houden mensen zich er "in grote mate aan". Hebben ze er geen, dan volgt eerst een waarschuwing. Bij een tweede keer wordt een boete uitgeschreven.
05:31
Nederland kan voorbeeld Duitsland niet volgen om sneller wolven te doden
03:47
Trump mag voorlopig toch doorgaan met bouw van balzaal in Witte Huis
03:39Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg
03:17
Overleg Iran en VS gaat door, maar deal is nog ver weg
01:21
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp
00:39AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht
00:39Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba
00:39Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af
00:38
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek
00:30
Burgemeester ziet minder sluipverkeer bij derde weekendafsluiting...
00:01
Politie onderzoekt link tussen explosies bij Turks cultureel centrum...
18-04Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding
18-04
Asielzoekerscentrum tijdelijk ontruimd om gaslucht
18-04Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit
18-04
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2
18-04Israël stelt in Zuid-Libanon ´gele lijn´ in
18-04
58-jarige man uit Moskou schiet zes mensen dood in Kyiv
18-04
ANWB vreest uitval alarmsystemen bij miljoenen auto´s door stopzetten...
18-04
Koningspaar dineert en logeert bij Trump
18-04
Donald Trump grijpt terug op de aloude `gunboat diplomacy`



