VERORDENING HONDENBELASTING 2014 (Odijk)
Verordeningen en reglementen gepubliceerd door de Gemeente Bunnik op 2 januari 2014, betreffende een object gelegen in Odijk.
Algemene gegevens:
| Onderwerp: | VERORDENING HONDENBELASTING 2014 (Odijk) |
| Instantie: | Gemeente Bunnik |
| Regio: | Regio Utrecht Stad |
| Uitgegeven: | 2 januari 2014 |
| Code: | gmb-2014-217 |
Adresgegevens:
| Adres: | Singelpark |
| Postcode: | 3984 NC |
| Plaats: | Odijk |
| Gemeente: | Gemeente Bunnik |
Juridische gegevens
| Type: | Verordeningen en reglementen |
Inhoud Verordeningen en reglementen:
Bron: GEMEENTEBLAD | Officiële uitgave van gemeente Bunnik.
VERORDENING HONDENBELASTING 2014
Onder de naam 'hondenbelasting' wordt een directe belasting geheven voor het houden van een hond binnen de gemeente.Artikel 2
Belastingplicht1.
Belastingplichtig is de houder van een hond.
2.Als houder wordt aangemerkt degene die onder welke titel dan ook een hond onder zich heeft, tenzij blijkt dat een ander de houder is.
3.Het houden van een hond door een lid van het huishouden wordt aangemerkt als het houden van een hond door een door de in artikel 231, tweede lid, onderdeel b, van de Gemeentewet bedoelde gemeenteambtenaar aan te wijzen lid van dat huishouden.
Artikel 3
Vrijstellingen
De belasting wordt niet geheven voor honden:
Artikel 4
Maatstaf van heffing
De belasting wordt geheven naar het aantal honden dat wordt gehouden.
Artikel 5
Belastingtarief1.
De belasting bedraagt per belastingjaar:
In afwijking in zoverre van het voorgaande lid bedraagt de belasting voor honden, gehouden in kennels die zijn geregistreerd bij de Raad van beheer op kynologisch gebied in Nederland, € 319,43 per kennel.
2.Het tweede lid blijft buiten toepassing als belastingplichtige schriftelijk verzoekt de verschuldigde belasting vast te stellen naar het werkelijke aantal honden, als blijkt dat dit bedrag lager is dan het op voet van het tweede lid bepaalde bedrag.
Artikel 6
Belastingjaar
Het belastingjaar is gelijk aan het kalenderjaar.
Artikel 7
Wijze van heffing
De belasting wordt bij wege van aanslag geheven.
Artikel 8
Ontstaan van de belastingschuld en heffing naar tijdsgelang1.
De belasting is verschuldigd bij het begin van het belastingjaar of, als dit later is, bij de aanvang van de belastingplicht.
2.Indien de belastingplicht in de loop van het jaar aanvangt, dan wel het aantal honden in de loop van het belastingjaar toeneemt, is de belasting, respectievelijk de hogere belasting voor het toegenomen aantal honden, verschuldigd voor zoveel twaalfde gedeelten van de voor dat jaar verschuldigde belasting als er in dat jaar, na de aanvang van de belastingplicht, respectievelijk de toename van het aantal honden, nog volle kalendermaanden overblijven.
3.Indien de belastingplicht in de loop van het belastingjaar eindigt, dan wel het aantal honden in de loop van het belastingjaar vermindert, bestaat aanspraak op ontheffing voor zoveel twaalfde gedeelten van de voor dat jaar verschuldigde belasting als er in dat jaar, na het einde van de belastingplicht respectievelijk de vermindering van het aantal honden, nog volle kalendermaanden overblijven.
Artikel 9
Termijnen van betaling1.
In afwijking van artikel 9, eerste lid, van de Invorderingswet 1990 moeten de aanslagen worden betaald in twee gelijke termijnen waarvan de eerste vervalt op de laatste dag van de maand volgend op de maand die in de dagtekening van het aanslagbiljet is vermeld en de tweede twee maanden later.
2.In afwijking van het eerste lid geldt dat de aanslag kan worden betaald in acht incassotermijnen. De eerste termijn vervalt één maand na de dagtekening van het aanslagbiljet en elke van de volgende termijnen telkens een maand later.
3.De Algemene termijnenwet is niet van toepassing op de in het eerste lid gestelde termijnen.
Artikel 10
Kwijtschelding
Kwijtschelding van hondenbelasting op voet van artikel 26 Invorderingswet 1990 wordt niet verleend.
Artikel 11
Nadere regels door het college van burgemeester en wethouders
Het college van burgemeester en wethouders kan nadere regels geven met betrekking tot de heffing en de invordering van de hondenbelasting.
Artikel 12
Overgangsrecht
De ‘Verordening op de heffing en invordering van hondenbelasting 2013', vastgesteld bij raadsbesluit van 13 december 2012, wordt ingetrokken met ingang van de in artikel 13, tweede lid, genoemde datum van ingang van de heffing, met dien verstande dat zij van toepassing blijft op de belastbare feiten die zich voor die datum hebben voorgedaan.
Artikel 13
Inwerkingtreding1.
De verordening treedt in werking met ingang van de dag na die van de bekendmaking.
2.De datum van ingang van de heffing is 1 januari 2014.
Artikel 14
Citeertitel
Deze verordening wordt aangehaald als: ‘Verordening hondenbelasting 2014.’
___
Aldus besloten in de openbare vergadering van de raad, gehouden op 19 december 2013.
De griffier,
……………………,
De burgemeester,
…………….
► Klik hier om dit bericht bij de officiële instantie te lezen.
Laatste 5 bekendmakingen en vergunningsaanvragen in Odijk:
Disclamer: De informatie op deze pagina wordt geleverd door het open data project van de Nederlandse overheid. Het doel van dit project is om zoveel mogelijk publieke informatie te ontsluiten. Drimble is afhankelijk voor de correctheid van deze informatie van derde partijen. De informatie op deze pagina kan daarom gedateerd of inmiddels ongeldig zijn. Raadpleeg daarom altijd de lokale overheidsinstantie bij toepassing van de gegevens.
Tijdlijn