Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen
BEEK - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
Amber Alert Europe noemt een onveilige thuissituatie "een belangrijke oorzaak" voor kindervermissingen. De organisatie ziet dat in veel gevallen waarschuwingssignalen al lang zichtbaar zijn voordat een kind verdwijnt, maar dat deze signalen vaak gemist of verkeerd begrepen worden door volwassenen die met de kinderen omgaan. Daarom hoopt men leerkrachten, sportcoaches, buren, zorgverleners en andere vertrouwenspersonen beter te trainen in het herkennen van deze signalen.
"Een vermist kind is vaak het sluitstuk van een veel langer verhaal", zegt Frank Hoen, oprichter en voorzitter van Amber Alert Europe. "Als we volwassenen kunnen helpen de signalen eerder te herkennen, kunnen we voorkomen dat kinderen ooit dat breekpunt bereiken."
Signalen
De campagne moet volwassenen bewust maken van vijf signalen die mogelijk wijzen op huiselijk geweld. Dat zijn plotselinge gedragsveranderingen, onverklaarde verwondingen, een kind dat voortdurend op de hoede is, angst om naar huis te gaan en moeite met het uiten van gevoelens. Daarnaast biedt de campagne een concreet driestappenplan: herken de signalen, zoek contact en meld je zorgen.
De campagne gaat maandag, op de Internationale Dag van het Vermiste Kind, van start in veelal Europese landen, maar ook de Verenigde Staten doen mee.
04:58
Gemeente zet in op sterk en aantrekkelijk Stadshart
04:58
Reünie bij 80 jarige Scouting JMC
04:58
YVZ actief bij NK skeeleren
04:58
Het lokale Ironiekje: Het oerwoud Zoeterduck
03:51
Hart voor Den Haag, VVD, DENK en CDA starten coalitieonderhandelingen
03:51
Hoornbrug in Rijswijk in storing door mogelijke kabelbreuk
03:51
Vijf pasgeboren kittens gedumpt bij afvalcontainer in Den Haag
25-05
BTV Rotterdam Airport en MOB in hoger beroep tegen uitspraak
25-05
Grote groep badgasten met elkaar op de vuist bij Noord-Aa, politie...
25-05
Haagse Fietspas maakt fietsparkeren nog makkelijker
25-05
Voetballer Kitolano verruilt Sparta voor CL-verrassing Bodí¸/Glimt
25-05
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk
25-05
´Antisemitisme en discriminatie bij Bevrijdingsfestival Zoetermeer´
25-05
Catherine Keyl beraadt zich op rol als gast bij Harry Mens
25-05
Maandelijkse Scheveningse Drachtdag moet nieuwe traditie worden
25-05
Gevaarlijk zwemwater in Zoetermeer: twee jongens uit Noord-Aa gered
25-05
Politiebureau in Zoetermeer blijft open
25-05
Uruguay schenkt kunstwerk aan Internationaal Strafhof
25-05
Onrustige avond bij Noord-Aa in Zoetermeer:Politie en Peloton in actie
25-05
Proef met maximumsnelheid voor fietsers in Amsterdam en Houten