Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern
DE MEERN - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
Zo'n tweehonderd demonstranten zijn op de been. Een deel van hen wist de snelweg op te komen. Het verkeer richting Utrecht is volledig geblokkeerd door de actie. Rijkswaterstaat heeft de weg gesloten met rode kruizen op de matrixborden. In de andere richting, naar Den Haag, is een rijstrook open.
De activisten willen een direct einde aan subsidies voor fossiele brandstoffen. Volgens de demonstranten gaat daar jaarlijks tussen de 39,7 en 46,4 miljard euro heen. Dit geld moet volgens hen gebruikt worden voor huisvesting, gezondheidszorg, dekoloniaal herstel en schuldkwijtschelding.
Politie
De politie is met veel agenten aanwezig. Rondom de demonstranten staan zo'n 25 politieagenten en vijftien politiebusjes. Er zijn ook wat agenten op de motor. Tot nu toe zijn twee demonstranten in een politiebusje geplaatst, ziet de verslaggever.
De XR-demonstranten kwamen zaterdagochtend rond 11.30 uur samen op een andere plek dan waar de gemeente Utrecht toestemming voor had gegeven. Ze schreeuwen leuzen zoals 'We want climate justice' en zwaaien met vlaggen.
04:40
Jaarlijkse Waterdag op dinsdag 30 juni
04:40
Aardwarmte steeds zichtbaarder in Westland dankzij tuinbouw
04:40
Westlandse ondernemers kopen samen het markante Rabobank-pand, eerste...
04:29
Experimentele daklozenaanpak: Den Haag biedt honderd overlastgevende...
04:29
Ouderengym in Leidschendam razend populair: `Zelfs tot 90-jarige leeftijd...
04:21
SCP: steun voor zwaarbelaste mantelzorgers relevanter dan ooit
04:09
Verkoop exclusieve horloges afgeblazen
03:40
Op plek waar tienduizenden snelheidsduivels zijn `gesnapt` komen vaste...
03:40
Westland blij met onderzoek over arbeidsmigranten: `Getallen die worden...
03:40
Veteranendag komt er weer aan, inclusief defilé!
03:40
Opblaaskunst in de stad en nu eens niet met terroristisch motief,...
03:40
Dit kasteel in (de buurt van) Den Haag bezoek je gratis tijdens de Dag van het K
03:40
Hilariteit in Vogelwijk over `dwaze` straatnaambordjes: `Wie heeft...
03:40
NS en ProRail boos op actievoerders die spoor bezetten: ruim tachtig...
03:40
Elf maanden lang bereidden de Haagse voetbalvrienden Jan en Peter...
03:40
Verdachte bomaanslag op partijkantoor van D66 blijft nog eens negentig...
03:40
Vette tip! Hier haal je binnenkort een broodje döner voor 1 euro
03:40
ADO Den Haag hoopt na degradatie Fortuna Düsseldorf op terugkeer...
03:40
Celstraf voor man (28) die Jetten bedreigde en discrimineerde op Facebook
03:40
ADO Den Haag onder 21 gedegradeerd: halfjaar na titel wacht terugkeer...