Politie neemt recordaantal verboden wapens af van minderjarigen
DEN HAAG - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.
De politie maakte de laatste jaren vaker inventarisaties van de inbeslagname van wapens bij minderjarigen, maar omdat niet alle inbeslagnames zijn meegeteld, ligt het aantal nu hoger dan werd gedacht.
Uit de cijfers blijkt dat het aantal in beslag genomen wapens is toegenomen van 1800 in 2022 tot 2300 vorig jaar. De politie ziet in alle categorieën een toename. Het aantal inbeslaggenomen steekwapens steeg van 742 in 2022 tot 947 vorig jaar. Voor vuurwapens geldt een stijging naar 442, tegen 289 in 2022. Daarnaast is ook een toename te zien van de inbeslagname van vuurwerk bij minderjarigen. Dat gebeurde in 2022 zo'n 3341 keer; in 2025 was dat 5343 keer.
De onlinewereld lijkt een belangrijke rol te spelen in het wapenbezit onder jongeren, vermoedt de politie. Zo wordt online onderling gedreigd met geweld en bewapenen jongeren zich daartegen. Ook wordt wapenbezit verheerlijkt en werkt het statusverhogend. "En wie een wapen wil, kan dat zeker online heel eenvoudig vinden", aldus Sitalsing.
00:51
Drie auto´s op elkaar, lange tijd file op de snelweg
13-05
Ontdek de natuur in Gouda tijdens de week van de biodiversiteit
13-05
Spreekuur wethouder Oppelaar in ‘t Govertje
13-05
Let op bij aanbellen voor verduurzaming van uw woning
13-05
Nieuwe tijden voor laden en lossen in de binnenstad
13-05
Gemeente versnelt invoering Park & Shop in Korte Akkeren
13-05
Siveo Dames promoveert met monsterzege naar 3e klasse
13-05
Juridisch en financieel advies bij dementie
13-05
Open repetitie symfonisch blaasorkest da Capo op 26 mei
13-05
Hemelvaartsdag en weekendtips: dit doe je in Gouda (14 tot en met 17 mei)
13-05
Goudse Keramiekdagen op donderdag 14 en vrijdag 15 mei
13-05
Compromis moet eind maken aan hoogopgelopen ruzie GroenLinks-PvdA
13-05
GoudApot zoekt een nieuwe voorzitter
13-05
Nieuwe tijden voor laden en lossen in binnenstad van Gouda
13-05
Let op bij aanbellen voor verduurzaming van uw woning in Gouda
13-05
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust
13-05
CDA aan tafel bij samenlevingsakkoord: `Nog knoop doorhakken over...
13-05
Voorspelde drukte op de weg komt helemaal uit; 995 kilometer file
13-05
Fietser raakt gewond bij aanrijding met auto in Gouda
13-05
Ronde van Lekkerkerk blijft populair, Lorena Wiebes is favoriet
