Laan Ampsen bij 8, Lochem
Meer informatie over het rijksmonument gelegen op het adres Laan Ampsen bij 8, Lochem
HyperlokaalPostcode 7241NGPlaatsen in deze gemeente Almen Barchem Eefde Epse Gorssel Harfsen Joppe Kring van Dorth Laren (GL) Lochem
Terug naar112 gemeente Lochem112 regio Zutphen112 provincie Gelderland112 Nederland
Monument in de gemeente Lochem
| Adres: | Laan Ampsen bij 8 |
| Object: | Object aan |
| Postcode: | 7241 NG |
| Plaats: | Lochem |
| Buurt: | Verspreide huizen Ampsen |
| Wijk: | Lochem buitengebied |
| Gemeente: | Gemeente Lochem |
| Regio: | Zutphen |
| Provincie: | Gelderland |
Details
| Categorie: | Weg- en waterwerken |
| Monumentnr: | Rce:405751 |
| Functie: | Brug |
| Rijksnr.: | 401776 |
| Wiki: | Lijst van rijksmonumenten in Lochem (plaats) |
Reden van het zijn van een rijksmonument
TWEE neogotische BRUGLEUNINGEN ANNEX ZITBANK EN DUBBELE SLUIS ter weerszijden van de centrale dwarsas ter hoogte van de noordhoek van het grachtenstelsel, die door Jacques Adriaan Christiaan van Nagell in 1852 geplaatst zijn.
Aan de uiteinden van de noordwestelijke gracht en haar verlengde ten noordoosten van de centrale dwarsas twee bakstenen keermuren met twee overhoeks geplaatste bakstenen steunberen, het geheel door een hardstenen plaat afgedekt. In het middelste veld van de keermuren de openingen van de dubbele sluis. Aan de zijde van de noordwestelijke gracht is aan de keermuur ter hoogte van de bovenste sluisopening een hardstenen lancetboogvormig ornamentstuk aangebracht met datum: 1852, als omlijsting van een waterval, die in werking treedt indien de onderste sluis aan de noordoostzijde van de centrale dwarsas gesloten blijft en de waterstand van de in het verlengde van de noordwestelijke gracht gelegen singel zodanig is, dat watertoevoer via de bovenste sluis mogelijk is. De bovenzijde van de centrale keermuren worden bekroond door een balustrade, bestaande uit drie zeszijdige wit geschilderde spijlen, waarin terugliggen het motief van een blauw geschilderde spitsboogvormig veld is aangebracht. De spijlen dragen een brede hardstenen plaat, waardoor de balustrade tevens de functie van een zitbank heeft.
Monumenten in de postcode 7241 NG
| Postcode | Adres | Plaats |
| 7241 NG | Laan Ampsen 8 | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen bij 8 | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen 8A | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen 8 | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen bij 8A | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen bij 8 | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen bij 8A | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen bij 8 | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen bij 8 | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen bij 8 | Lochem |
| 7241 NG | Laan Ampsen 17 | Lochem |
Navigeer verder:
HyperlokaalPostcode 7241NGBuurt Verspreide huizen AmpsenWijk Lochem buitengebiedPlaatsen in deze gemeente Almen Barchem Eefde Epse Gorssel Harfsen Joppe Kring van Dorth Laren (GL) Lochem
Terug naarMonumenten gemeente LochemMonumenten regio ZutphenMonumenten provincie GelderlandMonumenten Nederland
Gemeenten in de regio Zutphen:
Regio's in de provincie Gelderland:
- Achterhoek Apeldoorn Arnhem De Vallei Liemers Nijmegen Noord-Veluwe Rivierenland Zutphen
Tijdlijn