Sickeszlaan 1, Arnhem

Meer informatie over het rijksmonument gelegen op het adres Sickeszlaan 1, Arnhem

informatie alleen over arnhem
HyperlokaalPostcode 6821HW
Plaatsen in deze gemeente Arnhem
Terug naar112 gemeente Arnhem112 regio Arnhem112 provincie Gelderland112 Nederland

Reden van het zijn van een rijksmonument

Omschrijving:

DUBBELWONING met SCHUURTJES, Sickeszlaan 1-3, gebouwd op een rechthoekige plattegrond, bestaand uit twee bouwlagen onder een plat overstekend dak. De gevels zijn voorzien van een door een rollaag afgesloten trasraam en tot aan de onderdorpels van de verdiepingvensters opgetrokken in rode en daarboven in gele baksteen, gemetseld in halfsteens verband. Tussen de rode en de gele baksteen bevindt zich een schuin uitgemetselde rollaag in rode baksteen. De licht vooruitspringende partijen van de zijgevels bestaan geheel uit rode baksteen. De gevels worden afgesloten door een witgeschilderde betonnen rand met daarboven een houten daklijst en een houten bakgoot met een groot overstek.

De spiegel-symmetrisch ingedeelde VOORGEVEL is vier traveeën breed. De middelste traveeën bezitten op de begane grond een licht vooruitspringende erkerpartij, bestaand uit een driezijdige, met het trasraam corresponderende, basis met tandversiering op de hoeken. Hierop staan twee driezijdige houten erkers, gescheiden door een overhoeks geplaatste, gemetselde muurdam, eveneens met tandversiering op de hoek. De driehoekjes die in de basis overblijven doen dienst als plantenbak. De erkers worden afgesloten door één doorlopend plat dakje met een houten lijst. De erker bezit meerruits stalen ramen. Bij nr. 3 zijn de erkerramen gewijzigd. Boven de erkerpartij bevindt zich een uitgemetselde rand siermetselwerk met kraagsteentjes, waarop oorspronkelijk een houten bloembak heeft gestaan. Aan weerszijden van de erkerpartij bevindt zich een venster met 9-ruits stalen raam met 3-ruits bovenlicht. Op de eerste verdieping bevinden zich boven de erkerpartij zes smalle vensters met 3-ruits stalen ramen met ingeschreven driehoeken, geflankeerd door brede vensters met 12-ruits ramen. Alle ramen hebben een horizontale roedenverdeling. De vensters worden afgesloten door een smalle gegolfde betonnen band.

De symmetrisch ingedeelde RECHTERZIJGEVEL bezit een vooruitspringende middenpartij, waarin zich de ingangspartij bevindt, die wordt verlevendigd door in- en uitspringende gemetselde vlakken, deels uitgevoerd in staand verband. De houten paneeldeur met rechthoekig raam met diagonale roedenverdeling wordt afgesloten door een gegolfde betonnen band en geflankeerd door twee haaks op de gevel staande muurtjes en door twee smalle vensters. Hierboven bevindt zich over de gehele breedte van de middenpartij een houten luifel op getrapte houten consoles en hangend aan geornamenteerde smeedijzeren trekstangen. Boven de luifel bevinden zich drie smalle vensters voorzien van 3-ruits stalen ramen met ingeschreven driehoeken, afgesloten door een smalle gegolfde betonnen band. Onder de vensters bevindt zich een uitgemetselde rand siermetselwerk met kraagsteentjes, waarop oorspronkelijk een houten bloembak heeft gestaan.

Het vooruitspringende middengedeelte wordt boven de goot als het ware voortgezet in de twee gemetselde schoorstenen die precies boven de hoekdammen van dit middendeel staan.

De LINKERZIJGEVEL is vrijwel identiek aan de rechter zijgevel. Links van de ingangspartij sluit een muurtje aan dat de dubbelwoning verbindt met het blok van zes woningen Sickeszlaan 5-15. In het midden van het muurtje bevindt zich een gemetselde bloembak met terugliggende rollagen, terwijl houten hekjes aan weerszijden van de bloembak toegang geven tot de achtertuinen. De spiegel-symmetrisch ingedeelde ACHTERGEVEL is vier traveeën breed en bezit in het midden twee dubbele tuindeuren met zijlichten, gescheiden door een haaks op de gevel staande muur. In de buitenste traveeën bevinden zich keukendeuren met boven- en zijlichten. Boven de keukendeuren bevinden zich betonnen balkons op betonnen consoles met gepotdekselde balustrades, waarvan de planken aan de onderzijde geschulpt zijn, en dubbele balkondeuren, afgesloten door een rollaag. Boven de tuindeuren bevinden zich brede vensters met ijzeren ramen. Deuren en ramen zijn overwegend meerruits en voorzien van een horizontale roedenverdeling. Zij worden, afgezien van de balkondeuren, afgesloten door een betonnen band. Bij Sickeszlaan 3 is de oorspronkelijke roedenverdeling (grotendeels) verdwenen.

De woningen bezitten achter in de tuin een schuurtje op rechthoekig grondplan, voorzien van een plat overstekend dak, gepotdekselde wanden op bakstenen voetmuurtjes, houten deuren en ramen deels nog met diagonale roedenverdeling.


Waardering:

DUBBELWONING met SCHUURTJES, Sickeszlaan 1-3.

- Van architectuurhistorische waarde als goed en gaaf voorbeeld van een dubbelwoning in de stijl van de Nieuwe Haagse School.

- Van stedebouwkundige waarde als functioneel onderdeel van het in opdracht van de Coöperatieve Woningbouwvereniging "De Middenstandswoning" gebouwde woningbouwcomplex.


Foto van het monument

Monumenten in de postcode 6821 HW

PostcodeAdresPlaats
6821 HWSickeszlaan 1Arnhem
6821 HWSickeszlaan 5Arnhem
6821 HWSickeszlaan 17Arnhem

Navigeer verder:

HyperlokaalPostcode 6821HWBuurt Sonsbeek-NoordWijk St. Marten/Sonsbeek
Plaatsen in deze gemeente Arnhem
Terug naarMonumenten gemeente ArnhemMonumenten regio ArnhemMonumenten provincie GelderlandMonumenten Nederland

Gemeenten in de regio Arnhem:

Regio's in de provincie Gelderland:

Dagelijkse Nieuwsbrief

Mis geen enkel belangrijk nieuwsbericht

Ontvan elke ochtend het belangrijkste nieuws uit jouw regio en heel Nederland. Gratis en dagelijks in je inbox.

Door je aan te melden ga je akkoord met onze privacyverklaring. Je kunt je altijd uitschrijven.

Slim investeren in de toekomst van AI?

Ontdek de mogelijkheden van AI-gedreven beleggingen. Tot 9,5% rente op obligaties.

Meer informatie →