Zeker 30.000 aanmeldingen voor aangifte tegen De Jonge

DEN HAAG - Het initiatief om aangifte te doen tegen demissionair coronaminister Hugo de Jonge heeft tot dusver zeker 30.000 aanmeldingen opgehaald. Initiatiefnemer Mordechaï Krispijn, bekend als actievoerder tegen de coronamaatregelen, stelt dat hij in overleg is met juristen om te kijken hoe kansrijk de aangifte is en hoe die het beste ingediend kan worden. Dat gaat volgens hem op zijn vroegst begin januari gebeuren.
Volgens de initiatiefnemers deed De Jonge vorige week in de Eerste Kamer bedreigende uitspraken richting ongevaccineerden. De Jonge zei "vrij goed, vrij precies per postcode, te weten waar die wonen", toen hem werd gevraagd waar de groep zit die tegen vaccineren is.
Krispijn, die eerder betrokken was bij actiegroep Viruswaarheid en de coronaprotesten bij het Utrechtse restaurant Waku Waku, stelt dat daarop op 5 december de actie is opgestart en dat sindsdien duizenden mensen zich online hebben aangemeld om een mogelijke aangifte tegen De Jonge te steunen.
Advocaten
"Doel van de actie is om juridisch te toetsen of een minister dergelijke taal mag spreken, die voor een grote groep mensen als bedreigend en beledigend wordt ervaren", aldus Krispijn in een verklaring. De aangifte zou ook gericht worden op belediging, omdat de minister in de Eerste Kamer sprak over "wappies". Dat wordt volgens de initiatiefnemers door veel mensen als beledigend en discriminerend ervaren.
Krispijn zegt dat twee advocaten bereid zijn mee te werken en dat de aangifte momenteel wordt uitgewerkt. De initiatiefnemer verwacht dat het document eind volgende week klaar is en aangeboden kan worden aan de deelnemers. Daarna wil hij drie weken aanhouden om digitale handtekeningen in te zamelen. Wel stelt hij dat het nog maar de vraag is of alle mensen die zich hebben aangemeld ook daadwerkelijk aangifte gaan doen.
Het idee voor de groepsaangifte komt volgens Krispijn van Michel Reijinga, de oprichter van Nederland in Verzet. Die beweging organiseerde al meerdere protesten tegen de coronamaatregelen onder de noemer 'koffiedrinken'.
08-12 Jonge kinderen met verhoogd medisch risico kunnen vaccin krijgen
08-12 NZa roept fout rekenende orthodontisten en tandartsen tot de orde
08-12 Nederland wil 150 miljoen euro neerleggen voor topstuk Rembrandt
08-12 Kwetsbare mensen mogelijk dupe van EU-plan boosterprik
08-12 Onderzoek: dierenwelzijn melkkoeien minder snel verbeterd
08-12 Jan Terlouw schrijft verhaal voor tv-programma op kerstavond
08-12 Rutte wenst nieuwe bondskanselier Scholz succes, bedankt Merkel
08-12 Rechtbank: Rusland werkt niet mee aan verhoor MH17-getuige
08-12 Amsterdamse vuilverbrander AEB verkocht aan Rotterdams AVR
08-12 Zeker 30.000 aanmeldingen voor aangifte tegen De Jonge
23:40 Persoon ernstig gewond door steekpartij in Den Bosch
23:21 AZC in Overloon toch niet dicht, gaat juist versneld vluchtelingen...
23:02 Einde van het gezinsbusje: waarom de nieuwe Renault Scenic totaal...
22:56 Kamer wil sneller actie tegen racisme en discriminatie
22:56 Taliban dwingt vrouwen in Afghanistan om onzichtbaar te worden, ook op televisie
22:51 Dak van manege in Son en Breugel ingestort door noodweer: vier paarden...
22:45 200 asielzoekers vanuit Ter Apel naar noodopvangplekken
22:44 Mercedes-Benz veilt 300 SLR Uhlenhaut Coupé voor 135 miljoen euro
22:38 Premier Rutte is een zelfdoener die zijn geheugen tactisch en strategisch...
22:32 Rutte is een zelfdoener die zijn geheugen tactisch en strategisch...
22:26 Harley-Davidson onderuit op Wall Street na stilleggen productie
22:20 Examenklachten: computer op z`n kop en verkeerde tijd op klok
22:06 Nog hele avond grote hinder op spoor door omgevallen bomen en blikseminslag
22:04 Oud-burgemeester Gerd Leers doet aangifte van kopstoot
22:02 Filmfestival Rotterdam reageert op kritiek: `Angstcultuur? Ik herken...
22:02 Israël ziet geen reden voor strafrechtelijk onderzoek naar dood journalist...
21:56 Oorlog hangt als dreigende schaduw over filmfestival Cannes
21:56 Limburg maakt zich op voor zware regenval: ´We zijn extra alert´
21:51 Rechtszaak begonnen tegen dronken bestuurder die Jesse (20) doodreed